Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Babci i Dziadka w Słobitach

W Szkole Podstawowej w Słobitach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Gospodarzy zaszczycili swoją osobą wójt Beata Jarosz, ksiądz Piotr Łatacz oraz wielu seniorów.

Uroczystość rozpoczęła się nietypowo - wizytą duszpasterską księdza proboszcza. Odśpiewano kolędę "Wśród nocnej ciszy", po której duchowny pomodlił się o zdrowie i błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, pracowników oraz osób przebywających w słobickiej podstawówce. Podobnie jak w wielu domach, tak i w szkole, do kolędy przygotowano stół przykryty białym obrusem z krzyżem, świecą, wodą święconą i kropidłem.
Następnie dzieci z kl. II i 0 zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń Kingi Kazimierczuk i Małgorzaty Sośnickiej. Najmłodsi recytowali, śpiewali, złożyli wierszowane życzenia, wręczyli laurki ukochanym babciom i dziadkom.
Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka mniejszości narodowej - język niemiecki, wystawili "Czerwonego Kapturka" pod kierunkiem pani Doroty Waldeck. Zaskoczyli zebranych swoimi umiejętnościami językowymi. Historia o nieco lekkomyślnym Kapturku, chorej Babci i dzielnym Leśniczym w wykonaniu uczniów spodobała się zarówno społeczności szkolnej jak i gościom.
Po części artystycznej dyrektor Olga Karpińska i pani wójt Beata Jarosz złożyły seniorom gorące życzenia długich lat w zdrowiu, sile, radości, cierpliwości.
Następnie babcie i dziadkowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z kl. 0 i II. Tu na seniorów czekała kolejna niespodzianka - rozlosowano wśród nich drobne upominki - obrazki, karty do gry, śrubokręty, lupy, lampki, artykuły gospodarstwa domowego.
Podczas uroczystości w szkole odbyła się także sprzedaż laleczek przygotowanych przez uczniów zgodnie z założeniami projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie kolory świata". Dzięki ludziom dobrej woli społeczność szkolna przyczyni się do uratowania ponad 40 dzieci z Sudanu Południowego!!!
Seniorzy w doskonałych nastrojach opuszczali mury słobickiej placówki.

Więcej zdjęć oraz krótkie filmiki z uroczystości można obejrzeć na https://www.facebook.com/spslobity12

Kinga Kazimierczuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kinga Kazimierczuk oraz opublikowany na portalu Wilczęta: Dzień Babci i Dziadka w Słobitach
Oceń artykuł:

(0)