Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podziel się:

Podziel się:

Rodzinna atmosfera na szkolnych Jasełkach w Słobitach - Wspomnienia

Wigilia szkolna była w słobickiej placówce uroczystością, która skupiła przy wspólnym stole nie tylko społeczność szkolną, ale także społeczność lokalną z terenu gminy Wilczęta.

Gospodarzy zaszczycili swoją osobą ksiądz proboszcz Piotr Łatacz, wójt Gminy Wilczęta Beata Jarosz, przewodnicząca Rady Gminy Wilczęta Krystyna Kaczyńska, skarbnik Urzędu Gminy Wilczęta Monika Gońca, emerytowani pracownicy Szkoły Podstawowej w Słobitach z byłą dyrektor Danutą Dańczyszyn na czele, policjanci z posterunku w Wilczętach, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowicy Marzena Wakieć, pracownicy sąsiednich szkół.
Zebrani obejrzeli Jasełka wystawione przez uczniów z klasy III i IV, przygotowane pod kierunkiem pani Grażyny Mańka i pani Izabeli Puzio, a także kolędowali razem z małymi aktorami.
Po wspólnej modlitwie i odczytaniu Ewangelii ksiądz proboszcz Piotr Łatacz poświęcił opłatek, którym podzielono się składając z głębi serca płynące życzenia.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Łukasz Papis złożył wszystkim pracownikom szkoły świąteczne życzenia i na ręce pani dyrektor Olgi Karpińskiej przekazał gwiazdę betlejemską.
Wójt Gminy Wilczęta Beata Jarosz złożyła obecnym świąteczne życzenia i na ręce dyrektor Olgi Karpińskej przekazała uczniom prezent w postaci kosza słodyczy.
Czas upłynął w miłej, podniosłej, a jednocześnie przyjaznej i rodzinnej atmosferze.
Potrawy przygotowane przez panią kucharkę Dominikę Rutkowską, pana Piotra Różańskiego oraz rodziców, babcie i samych uczniów szybko znikały ze świątecznego stołu.
Całości dopełniła piękna dekoracja, którą przygotowały organizatorki przy pomocy pani Małgorzaty Sośnickiej, Ewy Baniel, Jadwigi Lis, pana Marka Kapłona.
Podczas spotkania wigilijnego rozstrzygnięto drugą edycję konkursu "Razem z mamą i tatą buduję..." ogłoszonego przez panią Izabelę Puzio i Kingę Kazimierczuk. W tym roku uczestnicy rodzinnie budowali gwiazdę betlejemską. Zdaniem jury:
I miejsce zajęła rodzina Jonatana i Mikołaja Szelugów,
II miejsce zajęła rodzina Marceliny Ochockiej,
III miejsce zajęła rodzina Kornelii Kazimierczuk.
Zwycięzcy otrzymali kalendarze i ciepłe kocyki.
Niespodzianki otrzymali także pozostali uczestnicy konkursu:
rodzina Mai Korzeniowskiej, rodzina Julii i Jakuba Październik, rodzina Karola Jaworskiego, rodzina Natalii Buczkowskiej.
Wigilia szkolna była nie tylko doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności, ale także stanowiła sposobność do podtrzymywania ducha chrześcijańskiej dobroci. Dzięki organizacji takich właśnie spotkań szkoła może realizować nie tylko swoją edukacyjną rolę, ale przede wszystkim przekazywać swoim uczniom niezwykle ważne normy społeczne, które są tak istotne w dzisiejszych czasach. Dzieci uczą się, poszanowania drugiego człowieka i dzielenia się z innymi.
Nauczyciele wierzą, iż dzięki zaangażowaniu, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów przyszłe spotkania będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. Powszechnie bowiem wiadomo, że szkoły w tak małych środowiskach lokalnych pełnią jednocześnie funkcję instytucji kulturalnych.
K. Kazimierczuk, M. Maciejewski, I. PuzioPanie Grażyna Mańka i Izabela Puzio pragną gorąco i serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Jasełek, a w szczególności:
pani dyrektor Oldze Karpińskiej, za to, że nie hamowała pomysłów i wspierała dobrym słowem, radą i pomocą,
rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu strojów,
Natalii Kozik za pomoc w przygotowaniu aniołów,
paniom Małgorzacie Sośnickiej, Ewie Baniel oraz Jadwidze Lis i panu Markowi Kapłonowi za pomoc w przygotowaniu dekoracji,
panu Jackowi Wojniczowi za pomoc w przygotowaniu nagłośnienia sali,
księdzu proboszczowi Piotrowi Łataczowi za poprowadzenie obrzędu wieczerzy wigilijnej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kinga Kazimierczuk oraz opublikowany na portalu Wilczęta: Rodzinna atmosfera na szkolnych Jasełkach
Oceń artykuł:

(0)