Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podziel się:

Podziel się:

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Słobitach

Społeczność szkoły w Słobitach co roku starannie przygotowuje się do wizyty Świętego Mikołaja. Wszyscy z niecierpliwością i podekscytowaniem czekają na tego wyjątkowego gościa.

Na kilka dni przed tegorocznymi mikołajkami do szkoły dotarł tajemniczy list adresowany do uczniów słobickiej podstawówki. Okazało się, że to list od Świętego Mikołaja. Jego treść została odczytana podczas apelu porządkowego przez uczniów z klas starszych. Święty poprosił, aby dzieci przygotowały się na spotkanie z nim realizując kilka zadań, między innymi wykonując zimowo – mikołajkowe dekoracje klas, ozdabiając świątecznie drzwi gabinetów klasowych, przygotowując okrzyk lub piosenkę witającą Mikołaja. Oprócz tego, w liście znalazła się informacja, że być może Mikołaj dotrze do szkoły ciągnikiem. Wszystko przez bark śniegu.
Jak zapowiedział, tak zrobił! Przyjechał do słobickiej szkoły nie saniami, lecz ciągnikiem! Opiekunki Samorządu Uczniowskiego – panie Iza i Kinga w strojach śnieżynek, wyszły Mikołajowi na spotkanie. Okazało się, że w jego wozie było mnóstwo prezentów, ale i rózg, które przygotował Święty w porozumieniu z rodzicami z Rad Oddziałowych. Dzieci w mikołajowych czapkach, ubrane na czerwono głośno przywoływały Mikołaja. Powitały go piosenkami i okrzykami, których się nauczyły. Niektórzy, trochę bali się tego tajemniczego gościa i głośno obiecywali być grzecznymi, słuchać się rodziców i wychowawców, sprzątać zabawki.
Uczniowie byli zachwyceni podarkami. W worku Mikołaja znalazły się między innymi sanki, gry planszowe, bilety do teatru, słodycze.
Korzystając z faktu, iż słobicką szkołę odwiedził święty Mikołaj, organizatorzy (panie Małgorzata Sośnicka, Weronika Ozga - Zajło, Kinga Kazimierczuk i Monika Stasiak) podsumowali konkurs plastyczny "Praca Świętego Mikołaja".
Tym razem jurorami byli uczniowie. Prace w kategorii klas 0 - III oceniali gospodarze i zastępcy z klas IV- VI, natomiast prace starszaków - gospodarze i ich zastępcy z klas I - III.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
w kategorii klasy 0 - III
I miejsce Małgosia Karpińska z kl. I,
II miejsce Hubert Żak z kl. III,
III miejsce Wiktor Gajewski z kl. III.
w kategorii klasy IV - VI
I miejsce Kornelia Kazimierczuk z kl. VI,
II miejsce Patrycja Dąbrowska z kl. VI,
III miejsce Emilia Kurowska z kl. V.
Organizatorzy konkursu dodatkowo wyróżnili prace chłopców z Zerówki: Adasia Buczkowskiego, Kacpra Dolota i Jasia Karpińskiego.
Społeczność Szkoły Podstawowej w Słobitach czeka na kolejną wizytę Mikołaja. Wszyscy wierzą, że za rok również odwiedzi on progi szkoły i wręczy wymarzone prezenty.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kinga Kazimierczuk oraz opublikowany na portalu Wilczęta: Mikołajki w Szkole Podstawowej w Słobitach
Oceń artykuł:

(0)