Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Podziel się:

Podziel się:

Społeczność słobickiej podstawówki wybrała przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbyły się wolne, demokratyczne wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzono je na wzór wyborów samorządowych, w których biorą udział dorośli.

Dyrektor Olga Karpińska, opiekunowie SU oraz pracownicy niepedagogiczni placówki zatroszczyli się o przygotowanie specjalnie na ten dzień lokalu wyborczego. Uczniowie czując, iż to ważna dla nich chwila, przybyli do szkoły w strojach galowych. Powołano komisję, która wydawała uprawnionym do głosowania specjalne karty i czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Zasiedli w niej dyrektor Olga Karpińska, sekretarz Urzędu Gminy w Wilczętach Tadeusz Wysocki, uczennica klasy V Emilia Kurowska.
Komitety wyborcze poszczególnych kandydatów ściskały kciuki za swoich faworytów i nerwowo oczekiwały na ogłoszenie wyników.
Po zliczeniu głosów sekretarz Tadeusz Wysocki ogłosił zebranym na apelu, że wszystkie oddane głosy były ważne, zaś
Paulina Gońca zdobyła ich 16,
Igor Dąbrowski - 18,
Łukasz Papis - 45.
Tym samym Łukssz Papis - uczeń klasy VI - w roku szkolnym 2014/2015 piastować będzie stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Po ogłoszeniu wyników kontrkandydaci uścisnęli sobie dłonie i pogratulowali zwycięzcy.

Kinga Kazimierczuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kinga Kazimierczuk oraz opublikowany na portalu Wilczęta: Uczniowie wybrali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Oceń artykuł:

(0)