Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Dziecka i Dzień Rodziny

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w roku. W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach trwał on aż dwa dni!

Mimo, iż aura spłatała organizatorom psikusa, schowała słonko za chmurami i postraszyła kilkoma kroplami deszczu, humory wszystkim uczestnikom zabawy dopisywały. Uczniowie klasy II ozdobili na ten dzień dolny hol swoimi pracami plastycznymi, które przedstawiały zabawy dzieci z różnych krajów. Maluchy wykonały je pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Mańka.
Pani dyrektor Danuta Dańczyszyn rozpoczęła imprezę plenerową od złożenia życzeń dzieciom. Powitała też gości, rodziców uczniów oraz podała plan dnia. Angel Domański, uczeń klasy IV, wprawił zebranych w dobry nastrój swoim tańcem w rytm piosenki disco, za co otrzymał burzę oklasków!
Na dzieci czekało wiele atrakcji, m. in. dmuchana zjeżdżalnia - zamek, konkurencje i zabawy sportowe takie jak tor przeszkód, żonglerka piłką, rzuty do celu, rozgrywki w dwa ognie, zespołowe skoki przez skakankę. Chętni mogli doczepić osiołkowi ogon lub zostać poszukiwaczami złota.
Największą jednak atrakcją był dla dzieci pokaz sprzętu policyjnego oraz strażackiego. Policjanci z Posterunku w Wilczętach i strażacy z OSP z Wilcząt i Gładysz chętnie odpowiadali na pytania dzieci i prezentowali swój sprzęt.
Wielką niespodzianką okazał się natomiast przyjazd miłośników szybkiej jazdy i motorów. Otóż, z Pasłęka przyjechali do nas panowie Dariusz Mikołajczyk, Adam Graczyk i Robert Puzio. Okazało się, że motory spodobały się nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom, a nawet i wielu mamom. Każdy chciał usiąść na tym wspaniałym sprzęcie i zrobić sobie pamiątkową fotografię.
Dzięki staraniom pani dyrektor, wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali lody. Kto natomiast chciał się ogrzać, mógł wypić i zjeść coś ciepłego w kawiarence przygotowanej przez SU.
Dzień zakończył się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek.
Drugiego Dnia Dziecka, w szkole zorganizowano apel, podczas którego wśród uczniów rozlosowano drobne upominki w postaci balonów, długopisów, smyczy do kluczy, odblasków itp. Sponsorem gadżetów był Bank Spółdzielczy w Malborku - oddział w Młynarach.
Oprócz tego podsumowano zorganizowany przez panią dyrektor Danutę Dańczyszyn konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III (uczestników wycieczki ekologicznej).
Czołowe miejsca w konkursie pt. "Wspomnienia z wycieczki do Kudyp" zajęli i nagrody odebrali
w klasie I:
Jakub Olejnik
Aleksandra Darianicz
Kacper Mikusek
w klasie II:
Wiktor Gajewski
Natasza Kaniowska
Kacper Cichocki
w klasie III:
Grzegorz Olszowski
Julia Październik
Oliwier Krynicz.
Więcej o wydarzeniach szkolnych można przeczytać na Facebooku na profilu szkoły w Słobitach www.facebook.com/spslobity12

Kinga Kazimierczuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kinga Kazimierczuk oraz opublikowany na portalu Wilczęta: Dzień Dziecka w Słobitach
Oceń artykuł:

(0)