Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Profil użytkownika Kinga Kazimierczuk

Święto Patrona, czyli Imieniny Szkoły Podstawowej w Słobitach

Święto Patrona, to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości i imprez Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach. Imię jednego z najwybitniejszych naukowców w dziejach ludzkości placówka nosi od 15 stycznia 1966 roku, co inspiruje uczniów do zdobywania wiedzy i codziennego poszerzania horyzontów.

Światowy Dzień Kota

Dzień ten nie przeszedł bez echa w słobickiej szkole podstawowej.

Samorząd Uczniowski wystąpił z prośbą do pani dyrektor Olgi Karpińskiej, by każdy uczeń, który przyjdzie do szkoły z wymalowanymi wąsami był zwolniony z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek. Maluchy z zerówki oraz uczniowie klas...

Walentynki

Tradycja Walentynek, choć swoich korzeni nie ma w naszym kraju, już od wielu lat gości w słobickiej szkole. W ubiorach uczniów i nauczycieli dominuje tego dnia kolor czerwony.

W placówce stanęła specjalna skrzynka, do której wrzucano kartki walentynkowe do ulubionej koleżanki lub kolegi, a nawet...

Bal karnawałowy w szkole w Słobitach

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w szkole w Słobitach odbył się bal przebierańców.

W zabawie uczestniczyli nie tylko uczniowie placówki, ale maluszki nie będące jeszcze uczniami, gimnazjaliści, a nawet rodzice uczniów. Tak jak co roku wiele osób przybyło na bal w pięknych, pomysłowych strojach....

Rozdano stypendia naukowe!

Ciężka praca została nagrodzona. Uczniowie ze słobickiej podstawówki odebrali z rąk dyrektor Olgi Karpińskiej nagrody pieniężne.

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego najlepszymi uczniami w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika okazali się: Kornelia Kazimierczuk kl. VI - średnia...

Dzień Babci i Dziadka w Słobitach

W Szkole Podstawowej w Słobitach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Gospodarzy zaszczycili swoją osobą wójt Beata Jarosz, ksiądz Piotr Łatacz oraz wielu seniorów.

Uroczystość rozpoczęła się nietypowo - wizytą duszpasterską księdza proboszcza. Odśpiewano kolędę "Wśród...

Rodzinna atmosfera na szkolnych Jasełkach w Słobitach - Wspomnienia

Wigilia szkolna była w słobickiej placówce uroczystością, która skupiła przy wspólnym stole nie tylko społeczność szkolną, ale także społeczność lokalną z terenu gminy Wilczęta.

Gospodarzy zaszczycili swoją osobą ksiądz proboszcz Piotr Łatacz, wójt Gminy Wilczęta Beata Jarosz, przewodnicząca...

Międzyszkolny Przegląd Piosenki Anglojęzycznej "Christmas Is Coming..." w Słobitach

Ostatnie dni nauki przed przerwą świąteczną obfitowały w Szkole Podstawowej w Słobitach w moc atrakcji. Uczniów odwiedził Święty Mikołaj, następnie odbyła się wycieczka do wioski Mikołaja pod Kętrzynem, , wigilia szkolna z Jasełkami w wykonaniu uczniów klasy III i IV, lekcje otwarte oraz zajęcia integrujące zespoły klasowe i zespoły rodziców uczniów danych klas.

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Słobitach

Społeczność szkoły w Słobitach co roku starannie przygotowuje się do wizyty Świętego Mikołaja. Wszyscy z niecierpliwością i podekscytowaniem czekają na tego wyjątkowego gościa.

Na kilka dni przed tegorocznymi mikołajkami do szkoły dotarł tajemniczy list adresowany do uczniów słobickiej podstawówki....

Wieczornica Niepodległościowa w Szkole Podstawowej w Słobitach

Narodowe Święto Niepodległości, to polskie święto państwowe. Obchodzone jest ono dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Jak wiadomo, główne obchody tego święta z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu marsz. Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »