Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Tragiczny pożar w Gładyszach. Nie żyje mężczyzna

2018-12-23 09:43:47 (ost. akt: 2018-12-23 10:27:28)

23 grudnia około godz. 02:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Gładyszach (gm. Wilczęta).

Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że pożar powstał w mieszkaniu na pierwszym piętrze, a dym wypełnił część klatki schodowej. Lokatorzy mieszkań znajdujących się na parterze opuścili budynek w chwili zauważenia pożaru.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków ochotników z Gładysz i Wilcząt, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy policji.

Strażacy oprócz gaszenia pożaru skupili się również na ewakuacji osób z budynku oraz sprawdzeniu czy wszystkie osoby opuściły obiekt ogarnięty pożarem. W działaniach ratowniczych wykorzystano przenośne drabiny pożarnicze, a z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach powietrznych.

W trakcie prowadzenia działań gaśniczych oraz przeszukiwania pomieszczeń w mieszkaniu, gdzie powstał pożar strażacy odnaleźli mężczyznę, który został ewakuowany na zewnątrz i przekazany załodze zespołu ratownictwa medycznego. Natomiast w pomieszczeniu, gdzie doszło do pożaru strażacy natrafili na częściowo spalone ciało mężczyzny.

Po oddymieniu i ponownym sprawdzeniu mieszkania strażacy pracujący na miejscu zdarzenia potwierdzili, że w wyniku pożaru jedna osoba poniosła śmierć. Drugi z mężczyzn, którego odnaleziono wewnątrz palącego się mieszkania, został ranny w wyniku działania wysokiej temperatury.

Okoliczności tragicznego pożaru będzie wyjaśniać dochodzenie.

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tyr #2648949 | 37.47.*.* 23 gru 2018 15:42

  Jaka gaseta taki poziom pisarstwa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. chryste panie kto to #2648805 | 5.173.*.* 23 gru 2018 11:29

  Czy to pisała jakąś gimbaza

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nek #2648800 | 178.36.*.* 23 gru 2018 11:24

  W miszkaniu gdzie powstał pożar,a a pomiszczenie gdzie doszło do pozaru? Cóż za opis zdarzenia. Tragedia przed samymi Świętami dla wszystkich mieszkańców tego budynku.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages