Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

98. urodziny Polski w Szkole Podstawowej w Nowicy

2016-12-05 13:11:11 (ost. akt: 2016-12-05 13:48:45)

Autor zdjęcia: Marta Solecka

10 listopada swoją obecnością zaszczyciła nas sama Polska - postanowiła wyprawić swoje 98. urodziny, które wypadają 11 listopada, właśnie w SP w Nowicy.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali zaproszenia na ten wyjątkowy dzień. Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć dyrektor Marzeny Wakieć, a także przedstawicieli organu prowadzącego szkołę. Na uroczystości pojawili się więc z życzeniami i prezentami: wójt gminy Wilczęta Beata Jarosz, przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kaczyńska, przewodnicząca Komisji Oświaty Elżbieta Skubij oraz przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców.

Niepodległa Polska przywitała wszystkich na uroczystości, podziękowała za liczne przybycie i rozpoczęła uroczystość od wręczenia nagród za konkurs multimedialny dotyczący jej historii. Pierwsze miejsce zajęła Ola Kłos z klasy VI i oprócz tradycyjnej rzeczowej nagrody jej praca została przedstawiona na forum szkoły. Każdy uczeń i przybyły gość mógł podziwiać nie tylko nagrodzoną pracę, ale także najważniejsze fakty z historii Polski. W konkursie nagrodzeni zostali także: Grzegorz Juszczak, Weronika Kołodziejczyk, Joanna Kłos, Ola Kreczmer, Paweł Zajło, Szymon Szewczyk, Olaf Machnik.

Sama jubilatka także miała niespodziankę- konkurs dotyczący jej życia w formie gry multimedialnej. Uczniowie z Nowicy świetnie sobie poradzili z wyzwaniami gry. Następnie przyszedł czas na prezenty. Przybyli goście wręczyli Polsce nowe szarfy dla pocztu flagowego wraz z kotylionami. Pani dyrektor przekazała piękny sztandar. Uczniowie klas młodszych wystąpili z wierszami o Polsce, fladze i nie mogło zabraknąć wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”. Pojawił się także polski taniec narodowy, czyli polonez. Ważnym momentem przy przekazaniu nowej flagi był pokaz jej składania. Przy dźwiękach werbli uczniowie zaprezentowali wszystkim jak z godnością i szacunkiem traktować flagę. Wśród pozostałych prezentów był pokaz historii Polski w zdjęciach - opatrzony komentarzem, ręcznie wykonane godło i oczywiście laurka - z życzeniami i podziękowaniami.

Gdy na salę wszedł poczet flagowy, po oficjalnej zamianie szarf, wszyscy zaśpiewali hymn narodowy. W tym ważnym dla Polaków dniu, odśpiewano go w całości.

Wdzięczna Polska zaskoczyła na koniec wszystkich niespodzianką. Na salę wjechały torty, których po wysłuchaniu zagranego przez uczniów tradycyjnego „Sto lat”, mogli skosztować uczniowie i przybyli goście.

Nad uroczystością, jej oprawą i przebiegiem czuwały panie: Beata Malinowska i Izabela Garstka, czując zaszczyt, że w tym niezwykłym dniu mogły zrobić dla Rzeczpospolitej Polskiej chociaż tyle.


Izabela GarstkaCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages