Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Trwa referendum w Wilczętach

2016-10-09 08:42:42 (ost. akt: 2016-10-09 08:57:27)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Trwa referendum w sprawie odwołania Beaty Jarosz z funkcji wójta gminy Wilczęta. Dzisiaj mieszkańcy tej gminy wypowiedzą się, czy wójt ma piastować dalej swój urząd, czy też ma z niego ustąpić.

Lokale referendalne otwarte są w godz. 7.00-21.00. Aby otrzymać kartę do głosowania trzeba przedstawić komisji referendalnej dokument ze zdjęciem. Otrzymanie karty do głosowania wyborcy muszą potwierdzić podpisem w spisie wyborców. Wyborcy głosują na różowej karcie w formacie A-5 zadrukowanej jednostronnie, na której znajdzie się pytanie: „Czy jest Pan/Pani za
odwołaniem Beaty Jarosz Wójta Gminy Wilczęta z funkcji Wójta”?. Głosując za odwołaniem, stawia się znak „x” w kratce z lewej strony obok odpowiedzi „TAK”. Głosując przeciwko odwołaniu, stawia się znak „x” w kratce z lewej strony obok odpowiedzi „NIE”. Postawienie znaku „x” w obu kratkach albo niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji do spraw referendum.

Przypomnijmy: Sesja, na której podjęto uchwałę o referendum w sprawie odwołania Beaty Jarosz ze stanowiska wójta odbyła się pod koniec lipca. Gdy uchwała trafiła do wojewody jego prawnicy sprawdzali ten dokument pod względem formalnym. Nie dopatrzyli się żadnych błędów. W piątek (26 sierpnia) Komisarz Wyborczy poinformował urząd w Wilczętach o terminie referendum. 9 października mieszkańcy gminy wypowiedzą się, czy wójt ma piastować dalej swój urząd, czy też ma z niego ustąpić.
Wniosek o zwołanie referendum złożyło czterech radnych, którzy zarzucili Beacie Jarosz: podejmowanie niekompetentnych decyzji, zaniechanie realizacji priorytetowych inwestycji, likwidację transportu gminnego, po którym została niespłacona pożyczka oraz ignorowanie głosu radnych i mieszkańców. Na lipcowej sesji pojawiło się 14 radnych. Byli też mieszkańcy i sołtysi. Za referendum głosowało 9 z nich, 5 było przeciw.

Wykaz Obwodowych Komisji do Spraw Referendum:
Obwodowa Komisja Do Spraw Referendum Nr 1 w Wilczętach, Siedzibą Komisji jest Gimnazjum Publiczne w Wilczętach, Zasięg terytorialny: Bardyny, Dębiny, Gładysze, Jankówko, Ławki, Sopoty, Spędy, Tatarki, Wilczęta.
Obwodowa Komisja Do Spraw Referendum Nr 2 w Nowicy, Siedzibą Komisji jest Szkoła Podstawowa w Nowicy, Zasięg terytorialny: Bronki, Księżno, Lipowa, Nowica, Stare Siedlisko.
Obwodowa Komisja Do Spraw Referendum Nr 3 w Słobitach, Siedzibą Komisji jest Szkoła Podstawowa w Słobitach, Zasięg terytorialny: Dębień, Góry, Karwiny, Słobity, Słobity-Stacja.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaki wynik ??? #2084331 | 94.254.*.* 9 paź 2016 21:26

  Jaki wynik ??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. szczerbaty syn wioletki #2084203 | 83.23.*.* 9 paź 2016 18:19

   a kedy w ławkach senatora wybierata

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages