Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Referendum w Wilczętach zbliża się wielkimi krokami. Mieszkańcy 9 października zadecydują o losie gminy

2016-09-30 11:04:24 (ost. akt: 2016-09-30 11:32:53)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

W niedzielę (9 października) odbędzie się referendum w sprawie odwołania Beaty Jarosz z funkcji wójta gminy Wilczęta. Tego dnia mieszkańcy tej gminy wypowiedzą się, czy wójt ma piastować dalej swój urząd, czy też ma z niego ustąpić.

Lokale referendalne będą otwarte w godz. 7.00-21.00. Aby otrzymać kartę do głosowania trzeba przedstawić komisji referendalnej dokument ze zdjęciem. Otrzymanie karty do głosowania wyborcy będą musieli potwierdzić podpisem w spisie wyborców. Głosować wyborcy będą na różowej kartce w formacie A-5 zadrukowanej jednostronnie, na której znajdzie się pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Beaty Jarosz Wójta Gminy Wilczęta z funkcji Wójta”?. Głosując za odwołaniem, stawia się znak „x” w kratce z lewej strony obok odpowiedzi „TAK”. Głosując przeciwko odwołaniu, stawia się znak „x” w kratce z lewej strony obok odpowiedzi „NIE”. Postawienie znaku „x” w obu kratkach albo niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji do spraw referendum.

Przypomnijmy: Sesja, na której podjęto uchwałę o referendum w sprawie odwołania Beaty Jarosz ze stanowiska wójta odbyła się pod koniec lipca. Gdy uchwała trafiła do wojewody jego prawnicy sprawdzali ten dokument pod względem formalnym. Nie dopatrzyli się żadnych błędów. W piątek (26 sierpnia) Komisarz Wyborczy poinformował urząd w Wilczętach o terminie referendum. 9 października mieszkańcy gminy wypowiedzą się, czy wójt ma piastować dalej swój urząd, czy też ma z niego ustąpić.
Wniosek o zwołanie referendum złożyło czterech radnych, którzy zarzucili Beacie Jarosz: podejmowanie niekompetentnych decyzji, zaniechanie realizacji priorytetowych inwestycji, likwidację transportu gminnego, po którym została niespłacona pożyczka oraz ignorowanie głosu radnych i mieszkańców. Na lipcowej sesji pojawiło się 14 radnych. Byli też mieszkańcy i sołtysi. Za referendum głosowało 9 z nich, 5 było przeciw.

Wykaz Obwodowych Komisji do Spraw Referendum:
Obwodowa Komisja Do Spraw Referendum Nr 1 w Wilczętach, Siedzibą Komisji jest Gimnazjum Publiczne w Wilczętach, Zasięg terytorialny: Bardyny, Dębiny, Gładysze, Jankówko, Ławki, Sopoty, Spędy, Tatarki, Wilczęta.
Obwodowa Komisja Do Spraw Referendum Nr 2 w Nowicy, Siedzibą Komisji jest Szkoła Podstawowa w Nowicy, Zasięg terytorialny: Bronki, Księżno, Lipowa, Nowica, Stare Siedlisko.
Obwodowa Komisja Do Spraw Referendum Nr 3 w Słobitach, Siedzibą Komisji jest Szkoła Podstawowa w Słobitach, Zasięg terytorialny: Dębień, Góry, Karwiny, Słobity, Słobity-Stacja.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Braniewiaczek Cenzuraczek #2077613 | 188.146.*.* 1 paź 2016 21:27

  Zdecydują o losie Gminy? Czy może raczej o losie Wójtowej? Gdyby mieszkańcy mogli decydować o losie Gminy zdecydowali by, żeby z kranów lało się zimne piwo, aby krowy same wychodziły na wypas i wracały na samodosijenie, aby każdy mieszkaniec miał przy mieszkaniu / domu najnowszego Bentleya i aby w końcu uruchomiono złoża gazu łupkowego

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. spoko #2076834 | 83.21.*.* 30 wrz 2016 16:34

  a tak naprawde czy to cos da? we fromborku były zmiany,w braniewie i co? mysle ze na gorsze

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Braniewianin #2076659 | 93.105.*.* 30 wrz 2016 12:19

  Jezu, jak ja im zazdroszczę !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages