Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Pożar domu w Ławkach. Pogorzelcom potrzebna będzie pomoc

2016-08-31 09:05:08 (ost. akt: 2016-08-31 15:18:07)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Pięcioosobowa rodzina w wyniku pożaru straciła dach nad głową. Mieszkańcy Ławek w środku nocy musieli opuścić swój dom, który trawił ogień. Wiadomo już, że budynek nie nadaje się do użytku. Zniszczeniu uległ głównie dach. Pogorzelcom będzie potrzebna pomoc. Wkrótce uruchomione zostanie specjalne konto na które będzie można wpłacać pieniądze i w ten sposób pomóc poszkodowanym.

Pożar w budynku mieszkalnym w Ławkach wybuchł w nocy z wtorku na środę po godz. 2.00. Działania
 gaśnicze trwały aż do rana. Po dojeździe na miejsce pożaru pierwszych pojazdów straży pożarnej okazało się, że ogień niszczy konstrukcję drewnianego dachu budynku mieszkalnego.

— Działania gaśnicze strażacy prowadzili zarówno wewnątrz budynku jak również z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. Z budynku strażacy oraz sąsiedzi pogorzelców wynieśli część wyposażenia mieszkania. Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do dogaszania ukrytych zarzewi ognia,
 prowadząc prace rozbiórkowe części spalonej konstrukcji dachu — mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, dowódca JRG PSP w Braniewie.

Na miejscu obecni byli strażacy z 
Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z OSP 
Ławki, Wilczęta, Stare Siedlisko, Gładysze, Płoskinia.

Pięcioosobowa rodzina, 
która zamieszkiwała budynek opuściła swój dom gdy tylko zauważyła pożar. Pogorzelcy noc spędzili u rodziny. Tam też teraz zamieszką. Zniszczeniu uległ głównie dach oraz znajdujące się na poddaszu 
rzeczy.

Wójt gminy Wilczęta mówi, że pogorzelcy będą potrzebować pomocy finansowej.
— Zaproponowaliśmy tej rodzinie mieszkanie zastępcze — mówi Beata Jarosz. — Ale pogorzelcy prowadzą gospodarstwo rolne i chcieli być jak najbliżej swojego dobytku. Dlatego postanowili, że zamieszkają u rodziny, w budynku obok sąsiadującym z ich gospodarstwem. Poszkodowanym umorzymy zostanie podatek rolny. Rodzina dostanie też pomoc z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pomoc o której mówi wójt Beata Jarosz to wciąż jednak za mało. Wkrótce uruchomione zostanie specjalne konto na które można wpłacać pieniądze i w ten sposób pomóc poszkodowanym. Nie wiadomo jeszcze czy pogorzelcom będzie potrzebna pomoc materialna. Gdy zajdzie taka potrzeba na pewno poinformujemy o tym mieszkańców. Więcej informacji przekażemy wkrótce.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages