Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Będzie referendum w Wilczętach. Mieszkańcy 9 października zadecydują o losie gminy

2016-08-29 09:12:13 (ost. akt: 2016-08-29 10:21:11)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Referendum w gminie Wilczęta odbędzie się 9 października. Beata Jarosz na swoim profilu facebookowym namawia mieszkańców, aby pozostali wtedy w domach: „Wszystkich, którzy uważają, iż wykonuję swoją pracę w sposób właściwy i chcą abym nadal pełniła obowiązki wójta proszę o pozostanie w domach w dniu referendum”. Co zrobią najbardziej zainteresowani? Przekonamy się w dniu wyborów.

Sesja, na której podjęto uchwałę o referendum w sprawie odwołania Beaty Jarosz ze stanowiska wójta odbyła się pod koniec lipca. Gdy uchwała trafiła do wojewody jego prawnicy sprawdzali ten dokument pod względem formalnym. Nie dopatrzyli się żadnych błędów. W piątek (26 sierpnia) Komisarz Wyborczy poinformował urząd w Wilczętach o terminie referendum. 9 października mieszkańcy gminy wypowiedzą się, czy wójt ma piastować dalej swój urząd, czy też ma z niego ustąpić.

Przypomnijmy: Wniosek o zwołanie referendum złożyło czterech radnych: Elżbieta Skubij, Andrzej Kubaszek, Ryszard Wargacki i Jerzy Łuczko. Radni zarzucili Beacie Jarosz: podejmowanie niekompetentnych decyzji, zaniechanie realizacji priorytetowych inwestycji, likwidację transportu gminnego, po którym została niespłacona pożyczka oraz ignorowanie głosu radnych i mieszkańców. Na lipcowej sesji pojawiło się 14 radnych. Byli też mieszkańcy i sołtysi. Za referendum głosowało 9 z nich, 5 było przeciw.

Zobacz także:
Będzie referendum w sprawie odwołania wójta Wilcząt
Wojewoda chce unieważnić uchwałę o referendum?

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (51) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. referendum #2082766 | 83.23.*.* 7 paź 2016 17:45

  Za 2 dni WIELKI DZIEŃ ...REFERENDUM .p Jarosz na ,lamach Dziennika Elbląskiego dalej namawia mieszkańców do pozostania w domach .Niech sama albo z p.K. siedzi sobie w domu a ja i cała moja [niemała rodzina} idziemy głosować na TAK....Tak dalej nie może być , to nie nikt inny tylko p Jarosz i jej doradca p K, wspólnie rządząc naszą gminą podzieliło nas mieszkańców ,POWiEDZMY IM DOŚĆ...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Z Wilcząt #2061920 | 83.23.*.* 9 wrz 2016 10:20

  Ciekawi mnie dlaczego wszystkie przetargi na wykonanie zleceń w zakładzie komunalnym wygrywa zawsze p P D a nie sam zakład komunalny ,który ma własne maszyny do takich robót.Panuje tam ciekawy układ i kto na tym najbardziej korzysta???

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Hmmm #2061226 | 159.205.*.* 8 wrz 2016 10:25

   Gdzie ten skan od Pana doktora co miała dodać wczoraj Pani Wójt

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zwolennik referendum #2060989 | 83.23.*.* 7 wrz 2016 22:08

   Pani Wójt straszy że przedstawi kopie dokumentów z przeszłości kadencji poprzednika.Czy p . Jarosz jest taka kryształowa?.Ona też ma przeszłość ale i terażniejszość dokumenty zapewne też są i mogą być ujawnione........Nie sądżcie - a nie będziecie sądzeni.....

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Ławki #2060583 | 159.205.*.* 7 wrz 2016 12:22

   Informacja dla mieszkańców Ławek. Przetarg na "modernizację części drogi w Ławkach O WARTOŚCI PONIŻEJ 30 000 EURO" jest nie do zrealizowania. Po dzisiejszym kursie wartość oferty musi być mniejsza niż 130tys. zł. a wykonanie tej inwestycji to minimum 145tys. zł po najmniejszych możliwych kosztach. Więc jak ktoś wygra w ogóle ten przetarg(co jest mało prawdopodobne) to zapewne jakość wykonania będzie fatalna tak samo jak jakość płyt, ponieważ w przetargu jest zaznaczone, że płyty mogą być używane.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (51)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages