Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Będzie referendum w sprawie odwołania wójta Wilcząt

2016-07-29 13:44:23 (ost. akt: 2016-08-02 16:14:15)

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

Na dzisiejszej (29 lipca) sesji radni gminy Wilczęta podjęli uchwałę w sprawie referendum o odwołaniu wójta Beaty Jarosz.

Na sesji pojawiło się 14 radnych. Byli też mieszkańcy i sołtysi. Za referendum głosowało 9 radnych, 5 było przeciw.

Wniosek o zwołanie referendum złożyło czterech radnych: Elżbieta Skubij, Andrzej Kubaszek, Ryszard Wargacki i Jerzy Łuczko. W uzasadnieniu przedstawiono zarzut podejmowania niekompetentnych decyzji, zaniechania realizacji priorytetowych inwestycji, likwidacji transportu gminnego, po którym została niespłacona pożyczka oraz ignorowania głosu radnych i mieszkańców.

Teraz uchwała niezwłocznie trafi do wojewody, który musi ją zaopiniować. Potem Komisarz Wyborczy rozpisze referendum, w którym mieszkańcy gminy wypowiedzą się, czy wójt ma piastować dalej swój urząd, czy też ma z niego ustąpić. Jeśli wolą mieszkańców będzie pozostawienie wójta i uzyska ona 51% poparcia dla swojej osoby, radni tracą mandat. Będą rozpisane nowe wybory do rady.

Więcej informacji wkrótce.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Molll #2055811 | 83.20.*.* 30 sie 2016 12:17

  Pani Wójt zaczęła dawać prace przed referendum !!! Do tej pory Pani Wójt dawała pracę tylko znajomym osobą nie prowadząc przy tym wywiadów środowiskowych gdzie ludzie dostający prace nie byli ludźmi potrzebującymi gdyż ich mężowie wyjeżdżając za granice zarabiają ładne tysiące!!! Gdzie jest sprawiedliwość???

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pan W #2054216 | 83.20.*.* 27 sie 2016 10:55

   Pani Wójt gdy była w naszej wsi na zebraniu wiejskim zachęcała wręcz mieszkańców ,aby w dniu referendum zostać w domu i wypić kawę.Ja kawę wypiję a na referendum i tak pójdę .Będę głosować na tak, a Wy???

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do Beaty Jarosz #2054120 | 77.253.*.* 27 sie 2016 08:02

   Jak Pani może namawiać ludzi do pozostania w domu w tak piękny dzień myśląc tylko o sobie używając zycia za publiczne pieniądze .NIEMA LUDZI NIE ZASTĄPIONYCH .I każdy iny będzie lepszy .

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Do Beaty Jarosz #2053814 | 77.254.*.* 26 sie 2016 16:44

   Napisała Pani na fb "Dziś otrzymaliśmy informację od Komisarza Wyborczego o terminie referendum. Zostało ono wyznaczone na dzień 9 października. Wszystkich, którzy uważają iż wykonuję swoją pracę w sposób właściwy, i chcą abym nadal pełniła obowiązki wójta proszę o pozostanie w domach w dniu referendum." Wychodzi czyli na to, że jest Pani pewna że jednynym sposobe, na zostanie na stanowisku jest wygranie frekwencją. Ale skoro Pani uważa, że radni szkodzą gminie to mogą pani zwolennicy ich wyrzucić. Niech mieszkańcy pokażą za kim są. Czy za Panią czy za radą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. znajomy do Beaty Jarosz #2047817 | 83.23.*.* 17 sie 2016 18:25

   Beata,Tobie to wolno pomawiać i szkalować innych na społecznościowych portalach.A nam maluczkim już nie wolno? też znamy swoje prawa.Gdybym był na miejscu tych osób,to sprawa zakończyłaby się inaczej.Ale widać że oni mają więcej kultury.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (39)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages