Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

"Śladami Stasia i Nel" - czyli dzień z Henrykiem Sienkiewiczem

2016-06-03 11:11:14 (ost. akt: 2016-06-03 11:22:05)

Autor zdjęcia: Marta Solecka

W związku z tym, że rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowicy wraz z nauczycielami zorganizowali dzień całkowicie poświęcony temu pisarzowi. Pod okiem pań: Doroty Kreczmer, Marty Soleckiej, Ireny Siedleckiej i Beaty Malinowskiej przygotowali uroczystość.

Tego dnia uczniowie klasy V zaprezentowali kilka najciekawszych prezentacji multimedialnych ukazujących postać tego twórcy. Dziewczęta z kl. V i VI pięknie zaśpiewały piosenki: „Rzekę marzeń”, „Drewniane lalki” i „Otwórz oczy”.

Kluczowym punktem tej uroczystości było przedstawienie pt. „Bajka” przygotowane na podstawie utworu H. Sienkiewicza. W bohaterów tej inscenizacji wcielili się uczniowie klasy VI. Dopełnieniem tego dnia było wspólne oglądanie filmu pt. „W pustyni i w puszczy”.

Mamy nadzieję, że taka lekcja języka polskiego pozwoliła starszym uczniom utrwalić wiadomości o Henryku Sienkiewiczu, a młodszym przybliżyć postać tego cenionego pisarza, który jako pierwszy z polskich pisarzy otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

Tego dnia (choć nie było to związane z dniem H. Sienkiewicza) ogłoszone zostały wyniki konkursów organizowanych przez Wiesławę Niską i Martę Solecką.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Solecka


Konkurs czytelniczy „Znam polskie legendy”:
1 miejsce – Piotr Bugdoł, kl. VI
2 miejsce – Julia Licenowicz, kl. V
3 miejsce – Oliwia Sabatowska i Miłosz Malinowski, kl. VI

Konkurs plastyczny „Herb mojej miejscowości”:
1 miejsce – Wiktoria Kabara, kl. IV
2 miejsce – Joanna Kłos, kl. IV
3 miejsce – Bartosz Jarzęcki – kl. VI.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages