Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Jesteśmy już czytelnikami

2016-05-20 22:12:47 (ost. akt: 2016-05-20 22:21:48)

Autor zdjęcia: Marta Solecka

W bibliotece Szkoły Podstawowej w Nowicy odbyła się uroczystość „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy I przygotowana przez Martę Solecką, Beatę Malinowską i Iwonę Maternę oraz uczniów klasy I i II. Jest ona naszym bibliotecznym świętem, podczas którego pierwszoklasiści „zdają egzamin” na czytelnika.

Podczas tej uroczystości uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Głównym jej celem było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki i przede wszystkim do czytania książek.

Występ artystyczny przygotowali uczniowie klasy II, zaczynając od zaśpiewania piosenki pt. „Podróż do krainy bajek”. Wróżka ABC wraz ze swymi pomocnikami przygotowała dla pierwszaków kilka zadań.
Uczniowie kl. I udowodnili, że dobrze znają alfabet. Przygotowane zagadki nie sprawiły im żadnego problemu. Wiedzieli także z jakiej bajki pochodzą rekwizyty. Po wysłuchaniu wiersza pt. „Skarga książki” wspólnie z „Mądrą Księgą” opowiadali o tym, jak należy traktować książki. Po udanym przejściu wszystkim prób nadszedł czas na złożenie przyrzeczenia.

Uczniowie przyrzekali, że będą czytać i szanować książki. Następnie Pani Dyrektor, Marzena Wakieć, uroczyście pasowała pierwszoklasistów na czytelników, dotykając książką ich ramienia. Na twarzach dzieci widać było zadowolenie. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie kl.I otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Po uroczystości nowo pasowani czytelnicy wypożyczyli pierwsze książki.

Życzymy im niezapomnianych przygód w świecie książek.
Marta Solecka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages