Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Z matematyką i przyrodą witali Wiosnę

2016-03-24 11:22:32 (ost. akt: 2016-03-24 11:43:38)

Autor zdjęcia: Marta Solecka

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowicy witali wiosnę - ciepłą, radosną, zieloną, a z nią budzącą się do życia przyrodę, śpiew ptaków i cieplejszy powiew wiatru.

Po czasie jesienno – zimowym wyczekujemy wreszcie chwil, by podziwiać budzącą się do życia przyrodę, wsłuchiwać się w śpiew ptaków, czuć przyjemny powiew wiatru czy po prostu ogrzewać się w ciepłych promieniach słońca. Na dzień 21 marca czekamy z niecierpliwością. Tego dnia zaczyna się kalendarzowa wiosna – ciepła, radosna, zielona … .

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowicy z matematyką i przyrodą witali wiosnę. Obchody tego dnia rozpoczęto od obejrzenia występu w wykonaniu uczniów klasy V. Następnie wytypowani uczniowie wzięli udział w konkursie matematyczno – przyrodniczym.

Reprezentanci klas IV, V i VI pracowali w 3 osobowych grupach. Rozwiązywali zadania tekstowe, krzyżówki, zagadki, układali również tangramy. Pracę uczniów oceniała komisja – Dyrektor Marzena Wakieć i Dorota Kreczmer. Pozostali uczniowie, którzy nie brali udziału w potyczkach matematyczno – przyrodniczych mogli wykazać się umiejętnością rozwiązywania kwadratów magicznych oraz pomysłowością w układaniu tangramów. W tej grupie na pochwałę zasłużyli uczniowie klasy V: Dominika Becmerowicz i Maciej Cyrklaff.

Na ostatniej godzinie lekcyjnej odbyło się podsumowanie konkursu. Pani Dyrektor przedstawiła punktację każdej grupy i ogłosiła zwycięzców. I miejsce zajęli: Roksana Byk, Olaf Machnik i Piotr Bugdoł. II miejsce zajęli: Szymon Szewczyk, Robert Talkowski i Bartosz Jarzęcki. III miejsce zajęli: Kinga Jarzęcka, Jarosław Szczerba i Dawid Wróblewski.

Nagrodzono również uczniów, którzy w klasowych testach matematycznych uzyskali najwięcej punktów, zdobywając tym samym tytuł „Klasowego Mistrza Matematyki”. Byli to: Aleksander Adamczyk – kl. I; Emil Szajewski – kl. II; Grzegorz Niedbała– kl. III; Joanna Kłos – kl. IV; Aleksandra Kłos – kl. V; Miłosz Malinowski – kl. VI.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Ten wiosenny dzień o iście matematyczno – przyrodniczym charakterze przygotowany przez Irenę Siedlecką i Alicję Marzec był bardzo udany. Na twarzach uczniów widać było uśmiech i zadowolenie.

Marta Solecka


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages