Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni

2015-11-16 10:38:50 (ost. akt: 2015-11-16 10:45:08)

Autor zdjęcia: Marta Solecka

Narodowe Święto Niepodległości jest upamiętnieniem rocznicy odzyskania przez naród Polski niepodległości. Dnia 11 listopada 1918 roku po 123 latach rozbiorów Polacy odzyskali wolność. Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej w Nowicy uczczono 12 listopada podczas uroczystego apelu, którego przygotowaniem zajęli się uczniowie klasy V z panią Elżbietą Gut i panem Robertem Kowalczukiem.

W ramach przygotowań uczniowie wykonali okolicznościowe kotyliony oraz ćwiczyli śpiewanie pieśni, by później zaprezentować je na akademii.

Apel rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego oraz odczytania wiersza W. Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały”, co wprowadziło całą społeczność uczniowską w podniosły nastrój. Podczas apelu przypomniano ważne wydarzenia historyczne, recytowano wiersze, śpiewano pieśni. Patriotyczne utwory i wzniosłe słowa przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do nieodległości.

Przygotowana lekcja historii w postaci uroczystej akademii była okazją do refleksji nad naszą historią.

Marta Solecka


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages