Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Kolejna akcja poboru krwi – strażacy z Wilcząt zapraszają do udziału!

2015-07-24 08:24:45 (ost. akt: 2015-07-24 09:57:39)

W sobotę, 25 lipca w świetlicy Centrum Kultury w Wilczętach przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez strażaków-ochotników z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczęta. Będzie to już III akcja poboru krwi przeprowadzona w roku bieżącym w Wilczętach.

Pomysł przeprowadzenia akcji honorowego krwiodawstwa zrodził się wśród strażaków ochotników oraz w Urzędzie Gminy w Wilczętach.
Wszystkie osoby chętne zapraszamy do udziału w tak wyjątkowej akcji pomocy dla innych właśnie poprzez honorowe krwiodawstwo.

Kto może oddać krew?
Osoby od 18 do 65 roku życia:
które ważą co najmniej 50 kilogramów;
u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Trzeba być wyspanym i wypoczętym, zdrowym, to znaczy nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków, przy czym zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych.

Należy jednak poinformować lekarza kwalifikującego o wszystkich przyjmowanych suplementach diety oraz lekach. Przed przyjściem do centrum krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

Zachęcamy inne lokalne społeczności do organizowania akcji poboru krwi. Wszelkie informacje o możliwościach zorganizowania akcji znajdują się na stronie regionalnego centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Olsztynie.

/ http://www.rckikol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=136/

/Tekst: Ireneusz Ścibiorek - KP PSP Braniewo/Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages