Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowicy na koncercie w Filharmonii

2015-05-26 23:53:44 (ost. akt: 2015-05-26 23:56:30)

Autor zdjęcia: Marta Solecka

Szkoła Podstawowa w Nowicy od wielu lat prowadzi liczne działania związane z ochroną środowiska. Uczniowie klas 4-6 zostali zaproszeni do Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej na koncert symfoniczny, pt. „Z muzyką o ekologii”. Organizatorem tej uroczystości był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Filharmonia.

Na początku uczniowie obejrzeli mobilne stoisko edukacyjne „Las w szkatułce” prezentowane przez Nadleśnictwo Olsztynek.

Dzieci wzięły ze sobą surowce wtórne: szkło, papier i plastik, będące biletem wstępu na koncert. Wrzuciły je do odpowiednich pojemników , będących w przenośni kasą biletową. „Kluczem” do drzwi budynku było wygłoszenie samodzielnie wymyślonego hasła ekologicznego. Okrzyk z Nowicy to: „Ekologia super sprawa, a w Nowicy to zabawa”. Hasło zostało wyróżnione w konkursie przeprowadzonym przez organizatorów, dzięki czemu w nagrodę uczniowie zostaną zaproszeni jeszcze raz do filharmonii, tym razem we wrześniu.

Podczas koncertu dzieci usłyszały kompozycję Georga F. Haendla „Muzyka na wodzie”. Zapoznały się również ze składem orkiestry symfonicznej i poszczególnymi instrumentami. Urozmaiceniem spotkania był konkurs, w którym brał udział reprezentant szkoły Tomek Pawlak.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali sadzonki świerków.

Wyjazd ten wzbudzał wśród dzieci wiele emocji, zwłaszcza że dla większości z nich była to pierwsza wizyta w sali koncertowej i okazja do wysłuchania muzyki na żywo.
Dorota Kreczmer

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages