Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Przygotowali apel o patriotycznej wymowie

2015-05-08 11:23:23 (ost. akt: 2015-05-08 11:34:33)

Autor zdjęcia: Marta Solecka

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowicy uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 224 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowany apel był okazją, by podkreślić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm.

Podczas tej akademii przekazano informacje o tym, że Polska Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 r. była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą, tzn. regulującą podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli oraz zasady organizacji jego władz.

Aby upamiętnić ten dzień uczniowie klasy VI pod kierunkiem Wiesławy Niskiej i Alicji Marzec przygotowali apel o patriotycznej wymowie. Uroczystość zainicjowało wprowadzenie pocztu flagowego i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym nastąpiła część artystyczna. Uczniowie pokazali jak dzień Uchwalenia Konstytucji Majowej przeżywali ubodzy ludzie w warsztacie szewskim. Przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny.

Potem Dyrektor Marzena Wakieć podziękowała szóstoklasistom i paniom za przygotowanie występu, który został nagrodzony brawami przez zgromadzoną widownię.Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages