Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Udana akcja poboru krwi. Zebrano ponad 12 litrów krwi

2015-04-20 09:30:50 (ost. akt: 2015-04-20 09:48:32)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Wilczęta

W sobotę (18 kwietnia) w siedzibie Gimnazjum Publicznego w Wilczętach strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Wilczęta zorganizowali kolejną zbiórkę krwi. To już II akcja poboru krwi przeprowadzona w bieżącym roku. Pomysł przeprowadzenia akcji honorowego krwiodawstwa zrodził się w Urzędzie Gminy w Wilczętach.

Do zbiórki krwi, która trwała trzy godziny przystąpiło 31 osób – mieszkańców Wilcząt oraz gminy. Po badaniach krew oddało 27 osób, wśród których 12 osób to członkowie ochotniczych straży pożarnych gminy Wilczęta. Pracownicy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zainstalowali sprzęt niezbędny do poboru krwi i sprawnie przeprowadzili akcje poboru krwi. Wśród osób oddających krew znalazło się 11 kobiet oraz tyle samo osób, które pierwszy raz przystąpiły do akcji honorowego krwiodawstwa. Podczas akcji udało się zebrać ponad 12 litrów krwi.

Zachęcamy inne lokalne społeczności do organizowania akcji poboru krwi. Wszelkie informacje o możliwościach zorganizowania akcji znajdują się na stronie regionalnego centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Olsztynie.

Ireneusz Ścibiorek, Sebastian AugustyńczykCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages