Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Dzień Babci i Dziadka w Słobitach

2015-01-29 10:36:35 (ost. akt: 2015-01-29 10:40:56)

Autor zdjęcia: Kinga Kazimierczuk

W Szkole Podstawowej w Słobitach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Gospodarzy zaszczycili swoją osobą wójt Beata Jarosz, ksiądz Piotr Łatacz oraz wielu seniorów.

Uroczystość rozpoczęła się nietypowo - wizytą duszpasterską księdza proboszcza. Odśpiewano kolędę "Wśród nocnej ciszy", po której duchowny pomodlił się o zdrowie i błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, pracowników oraz osób przebywających w słobickiej podstawówce. Podobnie jak w wielu domach, tak i w szkole, do kolędy przygotowano stół przykryty białym obrusem z krzyżem, świecą, wodą święconą i kropidłem.
Następnie dzieci z kl. II i 0 zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń Kingi Kazimierczuk i Małgorzaty Sośnickiej. Najmłodsi recytowali, śpiewali, złożyli wierszowane życzenia, wręczyli laurki ukochanym babciom i dziadkom.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka mniejszości narodowej - język niemiecki, wystawili "Czerwonego Kapturka" pod kierunkiem pani Doroty Waldeck. Zaskoczyli zebranych swoimi umiejętnościami językowymi. Historia o nieco lekkomyślnym Kapturku, chorej Babci i dzielnym Leśniczym w wykonaniu uczniów spodobała się zarówno społeczności szkolnej jak i gościom.

Po części artystycznej dyrektor Olga Karpińska i pani wójt Beata Jarosz złożyły seniorom gorące życzenia długich lat w zdrowiu, sile, radości, cierpliwości.
Następnie babcie i dziadkowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z kl. 0 i II. Tu na seniorów czekała kolejna niespodzianka - rozlosowano wśród nich drobne upominki - obrazki, karty do gry, śrubokręty, lupy, lampki, artykuły gospodarstwa domowego.

Podczas uroczystości w szkole odbyła się także sprzedaż laleczek przygotowanych przez uczniów zgodnie z założeniami projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie kolory świata". Dzięki ludziom dobrej woli społeczność szkolna przyczyni się do uratowania ponad 40 dzieci z Sudanu Południowego!!!

Seniorzy w doskonałych nastrojach opuszczali mury słobickiej placówki.

Więcej zdjęć oraz krótkie filmiki z uroczystości można obejrzeć na https://www.facebook.com/spslobity12

Kinga Kazimierczuk


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spslobity3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages