Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Jasełka w Szkole Podstawowej w Nowicy

2015-01-08 13:51:24 (ost. akt: 2015-01-08 13:54:25)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych.

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych.

19 grudnia - ostatni dzień w 2014r. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowicy, rozpoczął się przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym przez uczniów klas: I, II i III. Nad przygotowaniami czuwała p. Elżbieta Gut, a także p. Iwona Materna wraz z „zerówką”, p. Ołeksandra Bednarz z grupą uczniów uczęszczających na język ukraiński oraz p. Dorota Waldeck z dziećmi uczącymi się języka niemieckiego.

Aby, przybliżyć historię Bożego Narodzenia, uczniowie „przenieśli” widzów ponad dwa tysiące lat wcześniej do miasta zwanego Betlejem. W niewielkim miasteczku spełniły się przepowiednie proroków. Narodził się Syn Boży, oczekiwany Zbawiciel ludzkości, który przyszedł na świat, aby pojednać ludzi z Bogiem. Podczas przedstawienia wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, nie zabrakło również miłych życzeń, na ten szczególny czas.

Po części artystycznej głos zajęła pani dyrektor Marzena Wakieć, która życzyła nam wszystkim dużo zdrowia i pomyślności. Do życzeń dołączyła się również pani wójt gminy Wilczęta Beata Jarosz oraz przewodnicząca Rady Gminy pani Krystyna Kaczyńska.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Nowica

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages