Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Dzień Wędrowca w Słobitach

2014-10-06 22:26:42 (ost. akt: 2014-10-06 22:28:46)

Autor zdjęcia: Kinga Kazimierczuk

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach odbył się Dzień Wędrowca.

Impreza miała na celu:
- wdrażanie do aktywnej formy wypoczynku,
- wzbudzenie zainteresowania przyrodą,
- utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- integrację środowiska lokalnego.

Organizatorzy – dyrektor Olga Karpińska, pomysłodawczyni Dnia Wędrowca nauczycielka wychowania fizycznego Izabela Puzio oraz pozostali pracownicy placówki – zapewnili uczestnikom zabawy wiele atrakcji.

Dzień rozpoczął się od pieszej wędrówki. Młodsi wędrowali pod opieką nauczycieli i swoich rodziców po Słobitach, pokonując trasę o długości około 4 kilometrów. Wspaniały widok stanowiły mamy i tatusiowie z dziećmi na rękach, bądź w wózkach.
Starsi uczniowie oraz ich rodzice i wychowawcy, a nawet koledzy i koleżanki z gimnazjum wybrali się do pobliskiego lasu, pokonując około 7 kilometrów. Na leśnej polanie na wędrowców czekała niespodzianka przygotowana przez leśników z Nadleśnictwa w Młynarach – ognisko i kiełbaski oraz konkurs wiedzy o lesie. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Nad bezpieczeństwem wędrujących czuwał kierownik Posterunku Policji w Wilczętach starszy aspirant Krzysztof Stodulski.

Po powrocie do szkoły wszyscy mogli posilić się kromką chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz pyszną grochówką serwowaną przez zaangażowanych w organizację Dnia Wędrowcy reprezentantów Rady Rodziców.

Zebrani wysłuchali pogadanki przedstawicieli Straży Granicznej z Braniewa. Obejrzeli również sprzęt, który strażnicy wykorzystują w swojej pracy oraz elementy tresury psa tropiącego. Chętni wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Straż Graniczną. Wędrowcy zainteresowaniem przyglądali się eksponatom prezentowanym przez leśników z Nadleśnictwa w Młynarach i słuchali opowieści o leśnych zwierzętach. Sprzęt strażaków z OSP w Wilczętach także wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród młodszego, jaki i starszego grona wędrowców.

Dzięki posłowi Wojciechowi Penkalskiemu na sali gimnastycznej stanął dmuchany zamek – zjeżdżalnia, z którego dzieci korzystały nieodpłatnie.

Podczas imprezy plenerowej przeprowadzono kilka ciekawych konkursów, m.in. „Rozpoznawanie drzew”, „Jesienne cuda z darów natury”. Rozstrzygnięto również konkurs pt. „Najpyszniejszy wypiek z owocami”. Najsmaczniejszym ciastem, zdaniem jury, był wypiek Ewy Łuczko i Zuzanny Ozga – Zajło. Na podium znalazł się także wypiek pani Katarzyny Olejnik i Jadwigi Pazus.

Dzień Wędrowca zakończył się wspólnym ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek.
Pani dyrektor Olga Karpińska doskonale odnalazła się w roli gospodarza. W związku z tym zebrani chwalili ją za pomysłowość i bardzo dobrą organizację dzisiejszej imprezy. Dzięki umiejętnościom interpersonalnym dyrektor Karpińskiej i wsparciu grona pedagogicznego, udało się pozyskać wielu sponsorów, bez których Dzień Wędrowca nie odbyłby się z takim rozmachem.

Nauczycieli cieszy fakt, iż wielu rodziców uczniów słobickiej podstawówki zaangażowało się w życie szkoły, przygotowanie imprezy, a także włączyło do wspólnej zabawy.
Dyrektor Olga Karpińska cieszy się, że Dzień Wędrowca odbył się w sobotę, bowiem wielu rodziców ma wówczas więcej wolnego czasu i może go aktywnie spędzić ze swoimi pociechami. Ważne jest też to, iż dla nauczycieli nie liczy się tylko czas pracy, ale wspólne działania dla dobra dziecka i na rzecz środowiska lokalnego.

Do szczególne zaangażowanych w organizację Dnia Wędrowca rodziców i sponsorów dyrektor Olga Karpińska skierowała serdeczne podziękowania. Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz:
pani Beaty Kowalskiej i jej córek Patrycji i Alicji,
pani Katarzyny Grzegorzak – Szeluga,
pani Moniki Szturo,
pani Małgorzaty Łuczko,
Pana posła Wojciecha Penkalskiego,
pani Grażyny Szczepańskiej,
panu Zbigniewa Balickiego,
pani Doroty Nurek,
Dyrekcji Sklepu Biedronka w Pasłęku,
pani Monice Mierzwickiej,
Piekarni GS w Młynarach,
Annie Koroblewskiej,
Nadleśnictwu w Młynarach,
Z.B. Sosnowskim,
Straży Granicznej z Braniewa,
strażakom OSP w Wilczętach.

Kinga Kazimierczuk

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://wilczeta.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages