Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Koniec roku szkolnego w słobickiej podstawówce

2014-06-29 22:32:19 (ost. akt: 2014-06-29 22:43:08)

Autor zdjęcia: Kinga Kazimierczuk

Ostatni raz w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach.

Na uroczystym apelu zebrała się cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, a także licznie przybyli rodzice uczniów oraz zaproszeni goście – wójt gminy Wilczęta Bogusław Szczerba, ksiądz proboszcz Piotr Łatacz, przedstawiciel policji sierżant Dariusz Koczan, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Olejnik.

Pani dyrektor Danuta Dańczyszyn podziękowała za współpracę osobom wspierającym placówkę, darczyńcom i ludziom dobrej woli, wręczając im pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Wśród nich znaleźli się wójt Bogusław Szczerba, ksiądz Piotr Łatacz, Zarząd Fabryki Mebli Wójcik w Elblągu, pan Jacek Waś, pan Krzysztof Kowalicki, policjanci z Posterunku Policji w Wilczętach.

Uczniowie klasy VI pożegnali się z nauczycielami i młodszymi kolegami występem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Izabeli Puzio. Wręczyli też kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Piątoklasiści zaś, podarowali szóstakom symboliczny „Bilet do Gimnazjum” oraz pamiątkowe długopisy z imiennym grawerem każdego absolwenta szkoły.

Uczniowie klasy VI złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Następnie wręczono im świadectwa, pamiątkowe książki i statuetki.

Pani Izabela Puzio podziękowała za współpracę rodzicom szóstoklasistów oraz osobom, które wspierały ją i jej zespół klasowy.
Pani Małgorzata Sośnicka rozdała świadectwa i nagrody swoim wychowankom, czyli trzecioklasistom. Również i ona pożegnała się ze swoimi uczniami, przed którymi nowe obowiązki w klasie IV.

Wręczono świadectwa i nagrody książkowe szczególnie wyróżniającym się uczniom.
W klasie I wyróżniono:
Aleksandrę Darianicz,
Joannę Kleszczewską,
Kacpra Mikuska,
Jakuba Olejnika.
W klasie II wyróżniono:
Michała Dudę,
Wiktora Gajewskiego,
Huberta Żaka.
W klasie IV wyróżniono:
Julię Stasiak.
W klasie V wyróżniono:
Kornelię Kazimierczuk,
Pauline Gońca,
Łukasza Papisa,
Jakuba Października.
Najlepsi uczniowie w klasie III, to:
Maja Korzeniowska,
Julia Październik,
Igor Dąbrowski,
Kornelia Kowzan,
Oliwier Krynicz,
Klaudia Mikusek,
Aleksandra Żak.
Najlepsi uczniowie w klasie VI, to:
Julia Jarosz
Julia Jaworska,
Zuzanna Ozga – Zajło.

Po uroczystości wręczenia świadectw, wójt gminy Wilczęta Bogusław Szczerba pogratulował nauczycielom i uczniom doskonałej pracy, a przede wszystkim wspaniałego wyniku sprawdzianu po klasie szóstej. W formie podziękowania, na ręce pani dyrektor Danuty Dańczyszyn złożył okazały bukiet kwiatów. Na koniec życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji. Również ksiądz proboszcz Piotr Łatacz pogratulował społeczności szkolnej wysokiego poziomu pracy placówki i życzył udanych wakacji. Do życzeń, w imieniu kierownika Posterunku Policji w Wilczętach st. asp. Krzysztofa Stodulskiego, przyłączył się obecny na uroczystości sierżant Dariusz Koczan.
Po apelu uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami. Wówczas świadectwa otrzymali wszyscy uczniowie. Dzieciom przypomniano o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Życzono udanych wakacji oraz, by wszyscy w komplecie wrócili do szkoły w nowym 2014/2014 roku.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spslobity3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages