Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Uczniowie ze Słobit w Leśnym Arboretum w Kudypach

2014-05-22 13:43:22 (ost. akt: 2014-05-22 13:45:57)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie klas I - III pod opieką pani dyrektor Danuty Dańczyszyn i swoich wychowawczyń Kingi Kazimierczuk, Grażyny Mańka, Małgorzaty Sośnickiej oraz Moniki Stasiak wyjechali na wycieczkę edukacyjną sponsorowaną przez Elbląskie Centrum Ekologiczne.


Turyści ze Słobit wybrali się do Leśnego Arboretum w Kudypach.
Arboretum - specjalistyczny ogród botaniczny - to jedna z największych atrakcji przyrodniczych Warmii i Mazur. Znajduje się w nim około 300 gatunków i odmian drzew i krzewów flory polskiej oraz 700 gatunków i odmian drzew i krzewów kolekcjonerskich. 
Pogoda sprzyjała spacerowi pod opieką pani przewodnik po ścieżkach, kładkach, mostkach wśród pięknego drzewostanu i naturalnych oczek wodnych. Dzieci mogły obejrzeć między innymi piękne magnolie, choiny azjatyckie, brzozę chińską, jałowiec. Zwiedziły też salę dydaktyczną, w której zgromadzono np. okazy kamieni naturalnych, zaprezentowano nasiona drzew leśnych, a także zdjęcia roślin i dzikich zwierząt.
W dobrych humorach i pełni wrażeń oraz nowych wiadomości mali przyrodnicy wrócili do swoich domów.

Kinga Kazimerczuk

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages