Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Żywa lekcja historii w Słobitach

2014-05-15 14:26:48 (ost. akt: 2014-05-15 14:32:13)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie SP w Słobitach chętnie zdobywają wiedzę na temat przeszłości. Szczególnie bliskie są dzieciom tematy związane z historią ojczyzny. W związku z tym, w kalendarz uroczystości i imprez szkolnych na stałe wpisana została uroczystość wyzwolenia KL Stutthof.

W tym roku, kolejny już raz, grupa uczniów pod opieką nauczycieli Olgi Karpińskiej i Izabeli Puzio, uczestniczyła w uroczystościach 69-tej rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Sztutowie. W strugach deszczu poczet sztandarowy SP w Słobitach złożył hołd ofiarom holokaustu pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa. Zebrani wysłuchali świadectwa żywego świadka – byłego więźnia obozu – Piotra Łubieńskiego. Powagi chwili dodał apel poległych oraz salwa honorowa w oprawie Kompanii Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli nowo otwarte wystawy i spotkali się z byłym więźniem, panem Stefanem Lewandowskim, który niezwykle interesująco opowiedział uczniom o trzyletnim pobycie w obozie, przeżyciach i emocjach, które mu wówczas towarzyszyły.

Opiekunki bardzo dziękują księdzu Piotrowi Łataczowi, proboszczowi Parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Słobitach, za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na żywą lekcję historii do Sztutowa.

Nauczycielki IP i KKPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages