środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Pierwszaki ze Słobit i ich wychowawczyni w gronie zwycięzców

2014-04-07 09:19:03 (ost. akt: 2014-04-07 09:36:32)
Zadaniem wychowawczyni było sfotografowanie "Kącika czytelnika" i przekazanie zdjęć wraz z opisem na konkurs

Zadaniem wychowawczyni było sfotografowanie "Kącika czytelnika" i przekazanie zdjęć wraz z opisem na konkurs

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Kinga Kazimierczuk i jej uczniowie z kl. I są zwycięzcami w konkursie ogłoszonym przez Życie Szkoły. Zadaniem wychowawczyni było sfotografowanie "Kącika czytelnika" i przekazanie zdjęć wraz z opisem na konkurs.

Pierwszaki i ich wychowawczyni otrzymają numer „Życia Szkoły” z plakatem zachęcającym do czytania książek, numer „Polonistyki” poświęcony baśniom oraz książki Wydawnictwa Egmont, w tym z serii „Czytam sobie”.

„Kącik ciekawej książki" w kl. I w SP w Słobitach jest miejscem wyjątkowym. To nie tylko półka ze wspaniałymi książkami, lecz otoczenie stwarzające klimat i zachęcające do aktywnego czytelnictwa - stolik, siedziska, gazetka ścienna przedstawiająca bohaterów lektur.

W "Kąciku" dzieci mogą znaleźć książki o różnej tematyce. Ekspozycja (propozycja nauczyciela) zależy od omawianych na zajęciach edukacyjnych treści. Oprócz tego, uczniowie przynoszą i prezentują w "Kąciku" książki ze swoich prywatnych zbiorów - te, które ich zdaniem powinni obejrzeć i przeczytać ich koledzy. Są też książki ze szkolnej biblioteki.

Obecnie popularnością cieszą się książki o kosmosie, przyrodzie i prehistorii (głównie o dinozaurach). Pierwszaki chętnie też słuchają zgromadzonych w "Kąciku" bajek, baśni i wierszy czytanych przez nauczyciela.

Dzieci spędzają czas w "Kąciku" przy każdej nadarzającej się sposobności. Oglądają ilustracje, odczytują nazwy zwierząt, roślin, planet oraz "łatwe" ich zdaniem teksty. Tego typu obcowanie z książką jest wstępem do świadomego i dojrzałego czytelnictwa.

Oprócz uczniów SP ze Słobit, nagrody w konkursie otrzymali uczniowie ze świetlicy w Szkole Podstawowej nr 140 w ZS 120 w Warszawie, uczniowie kl. III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku oraz Ib ze Szkoły Podstawowej w Luboszu.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages