środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Wiosno ach to ty!

2014-03-31 09:32:12 (ost. akt: 2014-03-31 09:43:50)
Uczestnicy zabawy wyruszyli barwnym korowodem na plac przed szkołą, by spalić Marzannę, przygotowaną przez dzieci z oddziału przedszkolnego

Uczestnicy zabawy wyruszyli barwnym korowodem na plac przed szkołą, by spalić Marzannę, przygotowaną przez dzieci z oddziału przedszkolnego

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Tradycją szkoły w Słobitach jest, iż pierwszego dnia wiosny w stroju uczniów i pracowników dominuje kolor zielony.

W tym roku społeczność szkolna, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, powitała wiosnę turniejem sportowo-wiedzowym. Każda okazja jest dobra, aby się poruszać - pobiegać i poskakać, więc uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami spotkali się na sali gimnastycznej i tam walczyli o nagrody specjalne! W klasach I-III o jeden, dwa lub trzy dni bez pracy domowej, zaś w klasach IV-VI o jeden, dwa lub trzy dni bez pytania.

Wszyscy bawili się doskonale układając wiersz, w którym litery pierwszych słów utworzą wyraz WIOSNA albo WIOSENKA, a także wypisując jak najwięcej tytułów piosenek o zwierzętach, śpiewając piosenki o zwierzętach, kończąc przysłowia, rozwiązując wiosenne zagadki oraz pokonując sztafetę z jajkiem, skacząc na skakance, czy bijąc klasowy rekord w odbijaniu piłki.

Następnie uczestnicy zabawy wyruszyli barwnym korowodem na plac przed szkołą, by spalić Marzannę (symbol mijającej zimy), przygotowaną przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Przy wesołych pokrzykiwaniach "PRECZ ZIMO! PRECZ!" i "WITAJ WIOSNO!" oraz dźwiękach własnoręcznie wykonanych przez dzieci instrumentów, społeczność szkolna powitała nową porę roku. 

Wykonanie zadań konkursowych oceniało jury w składzie: dyrektor Danuta Dańczyszyn, woźna Jadwiga Lis, kucharka Dominika Rutkowska. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwał kierownik Posterunku Policji w Wilczętach st. asp. Krzysztof Stodulski. Policjant wręczył także na ręce gospodarzy dyplomy zespołom klasowym. 

Wierzymy, że uczniowie ze Słobit skutecznie przegonili zimę, dlatego sanki, narty, łyżwy, ciepłe kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki chowamy głęboko... na dnie szafy!

Kinga Kazimierczuk



Wyniki zadań konkursowych:
W kategorii klas I-III:
I miejsce (trzy dni bez pracy domowej) zajęła klasa II,
II miejsce (dwa dni bez pracy domowej) zajęła klasa III,
III miejsce (jeden dzień bez pracy domowej) zajęła klasa I.
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce (trzy dni bez pytania) zajęła klasa VI,
II miejsce (dwa dni bez pytania) zajęła klasa V,
III miejsce (jeden dzień bez pytania) zajęła klasa IV.


Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj



Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj




Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages