Skok Wzwyż. Walczyli o Puchar Starosty Powiatu Braniewskiego

2014-03-19 13:28:31 (ost. akt: 2014-03-19 13:56:30)
W tym roku zawody odbywały się w formule open w kategoriach kobiet i mężczyzn

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

We wtorek (18 marca) w sali sportowej Gimnazjum w Wilczętach odbył się VII Halowy Konkurs Skoku Wzwyż o Puchar Starosty Powiatu Braniewskiego.

W tym roku zawody odbywały się w formule open w kategoriach kobiet i mężczyzn. W konkursie wzięło udział 23 zawodników z takich miejscowości jak Pasłęk, Braniewo, Lipowina, Iława, Słobity, Nowica i Wilczęta.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze przy rytmach muzyki, która mobilizowała startujących do osiągania dobrych wyników i to zaowocowało ustanowieniem nowych rekordów zawodów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Nową rekordzistką zawodów została Julia Pesta z KS Jeziorak Mały Iława, która pokonała poprzeczkę na wysokości 161 cm. poprawiając dotychczasowy rekord o 1 cm.

Wśród mężczyzn nowym rekordzistą został Jakub Wiatrowski również z KS Jeziorak Mały Iława, który dotychczasowy rekord poprawił o 7 cm. ustalając go na wysokości 181 cm.

Przebieg rywalizacji zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn był bardzo wyrównany i o miejscach na podium decydowały kolejności prób pokonywanych wysokości.

Nagrody zwycięzcom wręczali: wicestarosta Powiatu Braniewskiego Wincenty Przyborowski, wójt Gminy Wilczęta Bogusław Szczerba i dyrektor Gimnazjum w Wilczętach Ryszard Siedlecki.

Na koniec zawodów zostały rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich startujących, a dyrektor Gimnazjum w Wilczętach wręczył puchar dla najlepszego zawodnika wśród uczniów Gimnazjum w Wilczętach, którym został Karol Dziewiałtowicz.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum w Wilczętach: Paweł Wołczecki i Piotr Michałek.