Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Ku gwiazdom biegła jego myśl... Dzień Patrona

2014-03-03 13:37:10 (ost. akt: 2014-03-03 14:00:29)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W SP w Słobitach odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronowi szkoły - Mikołajowi Kopernikowi. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni Weroniki Ozga - Zajło. Piątaki zaprezentowały się na wysokim poziomie. Uczniowie pięknie recytowali, śpiewali wspominając postać Mikołaja Kopernika i przytaczając ważniejsze fakty z jego życia.

Na uroczystości obecni byli: przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pańczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowicy Marzena Wakieć, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Olejnik oraz 18-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku pod opieką pedagog Iwony Sapińskiej oraz zastępcy przewodniczącego Rady Rodziców Danuty Franciuk.

Powagi chwili dopełniła wymowna dekoracja, stroje piątoklasistów - koszulki z wizerunkiem patrona i logo szkoły, a także stroje galowe pozostałych uczniów.

W akademii aktywnie wzięły udział pierwszaki, które wraz z wychowawczynią Kingą Kazimierczuk zaśpiewały podsumowując występ starszych kolegów "...Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię...".

W obecności pocztu sztandarowego odśpiewano hymn szkoły.

Po części oficjalnej gospodarze - uczniowie klasy piątej i ich wychowawczyni Weronika Ozga- Zajło razem z gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Dla dzieci był to doskonały moment na nawiązanie nowych znajomości.

Przedstawiciele SP w Tolkmicku byli zachwyceni słobicką szkołą. Bardzo podobało im się wyposażenie klas, umeblowanie, a przede wszystkim gościnność, z jaką spotkali się w placówce.

Nauczyciele wierzą, że 541 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika będzie doskonałą okazją do nawiązania systematycznej współpracy między szkołą w Słobitach i Tolkmicku.

Uczniowie klasy V, a także ich wychowawczyni, za swoje zaangażowanie w przygotowanie obchodów Dnia Patrona zostali nagrodzeni przez SU długopisami "łapkami", które ufundował dział reklamy i promocji Radia Olsztyn.

Kinga Kazimierczuk
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages