Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Wigilijny Wieczór w szkole w Słobitach

2014-01-15 13:24:26 (ost. akt: 2014-01-15 13:41:54)
Za sprawą dzieci - aktorów widzowie przenieśli się do XIX-wiecznej Anglii

Za sprawą dzieci - aktorów widzowie przenieśli się do XIX-wiecznej Anglii

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uroczystość była niewątpliwie jedną z piękniejszych, które zorganizowano w słobickiej placówce. Jej adresatami byli mieszkańcy gminy Wilczęta, którzy obejrzeli „Opowieść wigilijną” w wykonaniu uczniów klas V-VI.

Główną organizatorką Wieczoru była nauczycielka języka polskiego, Magdalena Wierzbowska. W przygotowania aktywnie włączyli się jednak wszyscy pracownicy szkoły - przygotowanie zaproszeń, ogłoszeń, ustawienie i przystrojenie stołu z poczęstunkiem, zorganizowanie "kawiarenki", dekoracja dolnego i górnego holu, przygotowanie rekwizytów, ustawienie scenografii itd. Wiele serca i czasu w przygotowanie całego przedsięwzięcia włożył konserwator Marek Kapłon, który własnoręcznie wykonał niektóre elementy dekoracji
oraz nauczyciel języka angielskiego, Maciej Maciejewski, który zadbał o oprawę muzyczną przedstawienia, a także, by kolęda anglojęzyczna zaśpiewana była przez uczniów perfekcyjnie.

Ukłony i podziękowania należą się księdzu proboszczowi Piotrowi Łataczowi za wypożyczenie niezbędnych rekwizytów jak również rodzicom, dziadkom uczniów i sympatykom SP w Słobitach, którzy zatroszczyli się o przygotowanie strojów.

Dyrektor Danuta Dańczyszyn powitała zebranych. Magdalena Wierzbowska, nawiązując do cytatu zaczerpniętego z "Opowieści wigilijnej" Karola Dicensa, wprowadziła wszystkich w klimat przygotowanego przez uczniów klasy V i VI przedstawienia.

Za sprawą dzieci - aktorów widzowie przenieśli się do XIX-wiecznej Anglii. Towarzyszyli samotnemu, zgorzkniałemu skąpcowi Ebenezerowi Scrooge'owi w jego spotkaniach z duchami oraz obserwowali jego cudowną przemianę. Uczniowie zaskoczyli wszystkich swoim perfekcjonizmem, wręcz profesjonalizmem i kunsztem aktorskim. Na twarzach widzów malowały się różne emocje - od strachu, przerażenia u najmłodszych, po radość i wzruszenie u najstarszych.

Młodzi aktorzy, a także pani Magdalena Wierzbowska - reżyser spektaklu, zebrali owacje na stojąco.

Ksiądz proboszcz Piotr Łatacz odczytał fragment Ewangelii, odmówił modlitwę, poświęcił opłatki oraz złożył wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.
Po wspólnym odśpiewaniu kolędy "Wśród nocnej ciszy" goście i gospodarze przełamali się opłatkiem i udali się na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Organizatorzy wierzą, że dzięki przychylności i dobremu słowu wielu osób uda się w przyszłości zrealizować w SP w Słobitach podobne przedsięwzięcia.

Kinga Kazimierczuk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages