Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Jasełka w Szkole Podstawowej w Nowicy

2014-01-15 11:39:39 (ost. akt: 2014-01-15 11:41:45)

Autor zdjęcia: Agnieszka Urbanowicz

W Jasełkach brali udział uczniowie klas III, IV i V pod kierunkiem p.Doroty Kreczmer i p. Ireny Siedleckiej

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowicy także zapragnęli godnie uczcić Święta Bożego Narodzenia i już kolejny raz przygotowali dla swych pedagogów oraz zaproszonych gości oryginalne Jasełka wykonane pod kierunkiem p. Doroty Kreczmer i p. Ireny Siedleckiej.

W Jasełkach brali udział uczniowie klas III, IV i V. Nad techniczną i dźwiękową oprawą przedstawienia czuwał p. Jan Malinowski. Tegoroczne widowisko odbyło się po raz pierwszy 20 grudnia 2013r., a wczoraj, 14 stycznia zostało po raz kolejny odegrane dla zaproszonych gości- rodziców i przyjaciół naszej szkoły.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.

Po części artystycznej Pani dyrektor Marzena Wakieć podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie interesującej akademii. Pani dyrektor nie zapomniała także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowała do zaproszonych gości i oczywiście uczniów z okazji Nowego Roku.
Po krótkiej przerwie okraszonej słodkim poczęstunkiem zgromadzeni goście wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły, tym razem w języku ukraińskim i niemieckim, nad przygotowaniami czujnie czuwały panie Dorota Waldeck i Ołeksandra Bednarz.

Agnieszka Urbanowicz

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages