Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Wieczornica z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

2013-11-22 10:53:41 (ost. akt: 2013-11-22 11:14:29)
W poczcie sztandarowym stanęli pracownicy szkoły. Powagi chwili dopełniło odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego

W poczcie sztandarowym stanęli pracownicy szkoły. Powagi chwili dopełniło odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego

Autor zdjęcia: Archiwum szkołyListopad to miesiąc pamięci o tych, którzy odeszli. Jest to czas zadumy, ale i radości z powodu kolejnej (tym razem 95) rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słobitach podczas zajęć poznają nazwiska bohaterów narodowych, uczą się pieśni patriotycznych . Zgodnie z tradycją szkoły wraz z nauczycielami przygotowują piękną uroczystość jaką jest niewątpliwie Wieczornica. W tym roku do wspólnej lekcji historii zaprosili rodziców i dyrektor Danutę Dańczyszyn. Dorośli wcielili się w rolę rodzica, żołnierza, nauczyciela, a nawet samego marszałka Józefa Piłsudskiego. Postać wodza odegrał pan Maciej Ozga. 


Dzieci poprowadziły zebranych na uroczystości uczniów, rodziców i zaproszonych gości, w 45 minutowym programie artystycznym, po kartach historii. Przypomniały o zaborach, o walce Polaków o swoją kulturę, język, obyczaje i religię, o wydarzeniach I wojny światowej oraz fakty odzyskania upragnionej wolności.


W poczcie sztandarowym stanęli pracownicy szkoły. Powagi chwili dopełniło odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego. 
Licznie przybyli do szkoły goście – uczniowie z rodzicami, dziadkami, emerytowani pracownicy placówki, absolwenci, mieszkańcy okolicznych wiosek otrzymali kotylion.

Przygaszone światło, blask zniczy, wymowna dekoracja i piękna gra aktorów zapadnie na pewno na długo w pamięci wielu widzom.


W tym roku głównymi odpowiedzialnymi za przygotowanie Wieczornicy były panie Izabela Puzio, Weronika Ozga-Zajło, i Olga Karpińska. W organizację uroczystości aktywnie włączyli się też pozostali nauczyciele i pracownicy. 
Po części artystycznej poproszono wszystkich o chwilę refleksji i zaproszono na słodki poczęstunek przy filiżance kawy lub herbaty przygotowany przez rodziców uczniów uczęszczających do słobickiej szkoły.Kinga Kazimierczuk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages