Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Strażacy ochotnicy postawili przed kościołem drewniany krzyż

2013-08-06 16:52:50 (ost. akt: 2013-08-06 16:55:56)

Pomysł na nowy krzyż zrodził się w roku 2011

Pomysł na nowy krzyż zrodził się w roku 2011

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W poniedziałek (5 sierpnia) strażacy-ochotnicy z jednostki OSP w Wilczętach po wielu tygodniach pracy i przygotowań postawili przed kościołem p.w. Przemienienia Pańskiego drewniany krzyż. Inicjatorem powstania nowego krzyża byli strażacy ochotnicy.

Pomysł na nowy krzyż zrodził się w roku 2011. Proboszcz parafii ksiądz Leszek Muzalewski ufundował figurę Jezusa, natomiast Bogusław Szczerba jako Prezes Zarządu Gminnego ZOS RP w Wilczętach ufundował starobruk z obrzeżami, który wyłożono wokół krzyża.

Krzyż wykonywali: Sławomir Karpiński z Bardyn, który wyciął z pnia dwa ramiona oraz strażacy: Zbigniew Suczyk - Prezes OSP, Jan Augustyńczyk - Naczelnik OSP, Jerzy Cylupa - Wiceprezes OSP, Krzysztof Augustyńczyk, Sebastian Augustyńczyk, Sławomir Cylupa, Przemysław Dolot, Łukasz Kowzan, Jakub Lichołat, Wiesław Małejkyj, Marcin Misiejczuk, Jan Sipko, Mariusz Trojanowski, Roman Tymicki i Ryszar Żemier, który udostępnił miejsce na wykonywanie prac związanych z powstaniem krzyża.

Tego typu inicjatywa to hołd strażaków oraz przywiązanie do wiary i działalności na rzecz drugiego człowiek oraz społeczności lokalnej.

st. kpt. I. Ścibiorek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages