Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

III Powiatowy Bieg po Zdrowie

2013-07-10 12:58:23 (ost. akt: 2013-07-11 09:30:35)

Na uczestników zabawy czekało kilka atrakcji, między innymi pokaz sprzętu OSP w Gładyszach, pokaz sprzętu policyjnego Posterunku w Wilczętach

Na uczestników zabawy czekało kilka atrakcji, między innymi pokaz sprzętu OSP w Gładyszach, pokaz sprzętu policyjnego Posterunku w Wilczętach

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego w SP w Słobitach w ramach obchodów Dnia Rodziny i Sportu odbył się III Powiatowy Bieg po Zdrowie o Puchar Starosty Braniewskiego. Głównymi organizatorkami imprezy sportowej były Izabela Puzio, Weronika Ozga – Zajło i Kinga Kazimierczuk.

Podczas Dnia Rodziny i Sportu placówka gościła w swoich progach wicestarostę powiatu braniewskiego Wincentego Przyborowskiego, wójta gminy Wilczęta Bogusława Szczerbę, przewodniczącą Rady Rodziców Katarzynę Olejnik, dyrektora SP w Chruścielu Annę Gradel, nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół, rodziców uczniów.

Dzień rozpoczął się od prezentacji multimedialnej na temat zasad zdrowego żywienia, którą przygotowała Izabela Puzio, zaś przedstawiła zebranym uczennica kl. IV Kornelia Kazimierczuk.

Na uczestników zabawy czekało kilka atrakcji, między innymi pokaz sprzętu OSP w Gładyszach, pokaz sprzętu policyjnego Posterunku w Wilczętach, rozrywka na dmuchanych zamkach – zjeżdżalniach, wesołe konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli, np. rzut kapeluszem na wieszak, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, lody.

W III Powiatowym Biegu po Zdrowie uczestniczyły dziesięcioosobowe zespoły z pięciu szkół podstawowych głównie z terenu powiatu braniewskiego. Wśród nich znaleźli się, oprócz drużyny gospodarzy, przedstawiciele z SP w Chruścielu, SP w Nowicy, SP w Płoskini oraz SP w Błudowie.

Impreza miała na celu przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia oraz integrację dzieci z różnych społeczności szkolnych. Pokazywała alternatywę aktywnego spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy zmagali się w sztafecie ogórkowej w parach. Oprócz tradycyjnego biegu zawodnicy mieli za zadanie skakać w workach, przejść przez tunel, zbić kręgle, wykonać przysiady. Wszyscy wykazali się wyjątkowym sprytem i szybkością. Jednak nie wszyscy mogli stanąć na podium. I miejsce przypadło drużynie z SP w Nowicy, II miejsce SP ze Słobit, III miejsce SP z Płoskini, IV miejsce SP w Błudowie, V miejsce SP w Chruścielu.
Sportowcy i ich opiekunowie otrzymali soki i jabłka. Zdobywców I, II i III miejsca udekorowano medalami, zaś szkołom przekazano puchary i pamiątkowe dyplomy.

Kinga Kazimierczuk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages