Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Uczniowie ze Słobit na Szlaku Piastowskim

2013-07-01 11:13:58 (ost. akt: 2013-07-01 11:44:06)

Pełni wrażeń, nowych doświadczeń i zdobytych wiadomości historycznych turyści wrócili do Słobit, zastanawiając się gdzie w przyszłym roku wybiorą się na wycieczkę szkolną

Pełni wrażeń, nowych doświadczeń i zdobytych wiadomości historycznych turyści wrócili do Słobit, zastanawiając się gdzie w przyszłym roku wybiorą się na wycieczkę szkolną

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Grupa uczniów z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Słobitach wybrała się na 3-dniową wycieczkę, w trakcie której poznawała atrakcje Ziemi Pałuckiej.

Zwiedzanie zaczęło się od odwiedzenia grodu Piastów w Kruszwicy. Tam turyści podziwiali widoki z Mysiej Wieży, wysłuchali legendy o Popielu z ust przewodnika, zobaczyli romańską kolegiatę św. Piotra i Pawła. Atrakcją dnia był rejs statkiem pasażerskim po jeziorze Gopło.

Kolejny dzień również obfitował w wiele atrakcji. Dzieci zwiedziły Muzeum Kolei
Wąskotorowej w Żninie, uczestniczyły w lekcji „Stoi na stacji lokomotywa”, a następnie
wąskotorówką przejechały do biskupińskiego rezerwatu archeologicznego. W Biskupinie wykonały własnoręcznie biżuterię – symbol słońca i płodności, poznały warunki życia mieszkańców wiosek wczesnopiastowskich, dowiedziały się na czym polegała praca mincerza, garncarza, garbarza. Mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, jazdy konnej, skosztować wędzonej kiełbasy oraz swojskiego chleba. Następnie podróżnicy przejechali do Parku Dinozaurów w Rogowie.

Ostatniego dnia uczniowie uczestniczyli w lekcji w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Poznali etapy budowy zamku , baszty i katedry. Uwagę dzieci przyciągnęły słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz architektura Starego Miasta.
Niewątpliwą atrakcją okazała się dla wielu uczniów wizyta w Toruniu – mieście patrona szkoły.

Pełni wrażeń, nowych doświadczeń i zdobytych wiadomości historycznych turyści wrócili do Słobit, zastanawiając się gdzie w przyszłym roku wybiorą się na wycieczkę szkolną.

Kinga Kazimierczuk, Olga KarpińskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages