Piątek, 24 listopada 2017. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Patrycja Steć najlepsza w Polsce

2013-06-24 12:26:42 (ost. akt: 2013-06-24 12:28:51)

Autor zdjęcia: Archiwum KS Piast Wilczęta

Podczas finału krajowego czwartków lekkoatletycznych organizowanych przez Mariana Woronina, które odbyły się 22-23 czerwca w Łodzi, podopieczna trenera Piotra Michałka, uczennica Szkoły Podstawowej w Nowicy, Patrycja Steć wygrała konkurs skoku wzwyż w kategorii dziewcząt klas piątych.

Zawody te są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych, w których w tym roku brało udział blisko 2500 zawodniczek i zawodników. Patrycja została Mistrzynią Polski już po raz drugi, ponieważ w zeszłym roku wygrała klasyfikację dziewcząt klas czwartych.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, żeby wygrać Patrycja musiała pokonać poprzeczkę na wysokości 154 cm. poprawiając przy okazji swój rekord życiowy o 4 cm.

W nagrodę zwyciężczyni będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych oraz wyjedzie na wycieczkę do Paryża do Euro-Disneylendu.