środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ekologiczna wiosna w Nowicy

2013-05-09 23:23:13 (ost. akt: 2013-05-09 23:25:53)

Szkoła Podstawowa w Nowicy od wielu lat niestrudzenie angażuje się w działania na rzecz ochrony naszej przyrody i wzbogaca ją przeróżnymi inicjatywami.Obecnie bierze udział w akcji wspieranej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

W kwietniu uczniowie klasy 4 pod opieką pani Doroty Kreczmer i pani Marty Soleckiej wyjechali do lasu, gdzie odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Kreczmerem - leśniczym Leśnictwa Książki wchodzącego w skład Nadleśnictwa Młynary.
Najpierw pan leśniczy przeprowadził z dziećmi pogadankę o roli lasu w naszym środowisku, opowiedział jak i w jakim celu sadzi się drzewa. Następnie pokazał miejsce przechowywania sadzonek, które są przeznaczone do posadzenia. Później uczniowie w wyznaczonym miejscu pod baczną obserwacją pana leśniczego posadzili różne gatunki drzewek.

Po tym dzieci wzięły udział w akcji sprzątania lasu.

W związku z tym, że Koło Łowieckie Leśnik z Młynar , z którym szkoła współpracuje zakupiło kosze lęgowe dla kaczek, pan leśniczy, który jest jednocześnie myśliwym, pokazał je dzieciom i opowiedział, jak i w jakim celu należy je montować. Następnie wszyscy przeszli nad stawek, znajdujący się przy kolejnej szkolnej remizie i ustalono, gdzie te kosze należy zamontować.

Spotkanie zakończyło się przy ognisku z kiełbaskami.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages