Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Szkoła Podstawowa w Nowicy "Ożywia pola"

2013-04-11 22:00:48 (ost. akt: 2013-04-11 22:05:05)

Autor zdjęcia: Dorota Kreczmer

Szkoła Podstawowa w Nowicy od wielu lat współpracuje w Kołem Łowieckim Leśnik w Młynarach. Obecnie trwa konkurs "Ożywić pola", w ramach którego realizowane są różne działania na rzecz ochrony środowiska.

W ramach ścisłej współpracy między Kołem Łowieckim Leśnik w Młynarach a Szkołą Podstawową w Nowicy w Dębinach przy nowej wiacie odbyło się edukacyjne spotkanie uczniów, nauczycieli i myśliwych.

Uczniowie otrzymali karty pracy, na których zaprezentowane były tropy leśnych zwierząt. Następnie pod kierunkiem myśliwych wszyscy wyruszyli w głąb lasu gdzie w trakcie wędrówki robili zdjęcia znalezionym na śniegu śladom zwierząt, rozpoznawali je oraz zapisywali ich ilość.

Ponieważ tegoroczna zima jest długa i uciążliwa, w wyznaczonym miejscu dzieci zostawiły karmę przyniesioną dla zwierząt.

Na miejscu, gdzie została zbudowana wiata, uczniowie rozwiesili własnoręcznie wykonane karmniki dla ptaków. Kolejną częścią tego spotkania była była pogadanka na temat roli myśliwych dla ochrony środowiska oraz omówienie dalszej współpracy w ramach konkursu Ożywić Pola. Ciekawym zadaniem było wykonanie na śniegu postaci kaczki. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą o jej wyglądzie.

Na zakończenie spotkania odbył się poczęstunek przy ognisku.

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu braniewo.wm.pl. lub poczty e-mail: redakcja@braniewiak.pl

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages